Dołącz do nas

Psychologia w praktyce

Darmowe szkolenie – Mindfulness w pracy terapeuty

Mindfulness lub uważność to proces psychologiczny koncentrowania uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, który może zostać rozwijany poprzez medytację lub inne ćwiczenia.

Jon Kabat-Zinn w swojej książce: ”Życie – piękna katastrofa” opisuje metodę mindfulness jako: „świadomość każdej chwili. Pielęgnuje się ją przez celową koncentrację na rzeczach, nad którymi zwykle się nie zastanawiamy. Jest to systematyczny rozwój nowych rodzajów kontroli i mądrości w naszym życiu, oparty na naszych wewnętrznych zdolnościach relaksacji, skupiania uwagi, świadomości i percepcji.”

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać osiągnięcia mindfulness w swojej codziennej pracy klinicznej – koniecznie weź udział w bezpłatnym webinarium prowadzonym przez eksperta i praktyka metody mindfulness – Jolantę Tadeusiak.

Wejdź na stronę http://land.e-forum.pl/webinarium-psychologia/ i zarejestruj się już dziś!

  • Jak gry internetowe i scenariusze alternatywne pomagają w walce z uprzedzeniami?

  • Diagnoza psychologiczna zaburzeń obrazu ciała w anoreksji i bulimii psychicznej

Podstawowy

Seksualność w ujęciu globalnym – refleksje praktyka

Seksualność ludzka charakteryzuje się znacznie większym zróżnicowaniem w obrębie jednego gatunku niż przedstawiciele królestwa zwierzęcego. Seks ludzki podlega nie tylko oczywistym wpływom anatomiczno-fizjologicznym, które są zdetermino...
Podstawowy

Zastosowanie neuronauki w leczeniu lęku

Jestem psychiatrą i psychoterapeutką, od lat pracującą psychodynamicznie. Jednak w ostatnim czasie zaobserwowałam, że są pacjenci, którym dużą korzyść przynosi nabycie wiedzy o tym, jak działa mózg podczas lęku, i że wiedza ta, wraz z jej praktycznym zastosowaniem, może stanowić u ...