Dołącz do nas

Psychologia w praktyce

O czasopiśmie

 

PSYCHOLOGIA W PRAKTYCE

Psychologia w Praktyce to pierwsze na rynku zawodowe czasopismo dla psychologów i psychoterapeutów. Redaktor prowadzącą jest dr Agnieszka Wilczyńska. Nasi autorzy to autorytety w dziedzinie psychologii i psychoterapii.  W czasopiśmie znajdą Państwo artykuły prof. Philipa Zimbardo, dr Christofera Loose, dr hab. Bernadetty Izydorczyk i wielu innych uznanych w branży specjalistów.   

Co dwa miesiące dostarczymy Państwu wiedzy na temat skutecznej terapii psychologicznej, metod pracy z pacjentami oraz pomysłów na przeprowadzenie ciekawych sesji terapeutycznych. Opisywane przypadki popieramy przykładami. Podpowiadamy kiedy psycholodzy powinni podejmować współpracę z innymi specjalistami. Tworzymy czasopismo wraz z czytelnikami - czekamy na Państwa listy z pytaniami do redakcji. Nie pozostajemy obojętni na zagadnienia interesujące naszych odbiorców. To dla Państwa zapraszamy do współpracy praktyków. Chcemy mieć wpływ na jakość świadczonych usług psychologicznych w całej Polsce.

Co znajdą Państwo w czasopiśmie?

Rozmowę numeru – w każdym wydaniu zamieszczamy interesujący wywiad z autorytetem w dziedzinie psychologii, np. z prof. Philipem Zimbardo, prof. Bogdanem de Barbaro. Warto wiedzieć, co o poszczególnych metodach terapii sądzą uznani eksperci.

Temat numeru – opracowywany przez konkretnych specjalistów, porusza kwestie związane z problemami pacjentów oraz zalecanymi formami terapii, które warto zastosować w własnym gabinecie by osiągać coraz lepsze rezultaty w współpracy terapeutycznej.

Case studies diagnostyki i poszczególnych etapów terapii - przygotowane w oparciu o realne przykłady z praktyki gabinetów psychologicznych. Opisujemy poszczególne przypadki od  objawów charakterystycznych dla konkretnych zaburzeń, poprawną diagnostykę przez rozpoznanie i zalecaną metodę terapii.

Metody terapii - kilka tekstów autorstwa doświadczonych psychoterapeutów
poświęconych wybranym metodom terapeutycznym, które są szczegółowo omawiane i  poparte przykładami z ich codziennej pracy.

Nowości w psychologii –  artykuły poświęcone diagnostyce nowych zaburzeń występujących w współczesnym świecie, dostarczające wiedzy na temat nieznanych dotąd problemów psychologicznych.

Współpraca z… - punkt widzenia innych specjalistów, m.in. fizjoterapeutów, neurologów,  psychiatrów w różnych zaburzeniach. Wytyczne, o czym warto pamiętać i wskazówki, w jaki sposób może działać psycholog, jeżeli problem pacjenta ma podłoże medyczne.

Zamawiając wersję premium prenumeraty zyskują Państwo dostęp do wszystkich  wydań archiwalnych czasopisma.

 

Dlaczego warto prenumerować czasopismo?

 • Gwarantujemy unikatowy zestaw materiałów, w tym opracowania wybranych wyników badań oraz praktyczne przykłady przybliżające czytelnikom interesujące lub nowatorskie rozwiązania badawcze, diagnostyczne, terapeutyczne i inne.
 • Oferujemy opracowania z uwzględnieniem różnych szkół psychologicznych – co pozwala spojrzeć na wybrane aspekty rozwoju i psychospołecznego funkcjonowania człowieka oraz odpowiadać na wyzwania ofensywnych zmian cywilizacyjnych.
 • Każdy numer czasopisma jest tematyczny. Budujemy bazę wiedzy w oparciu o przypadki analizowane krok po kroku – dzięki temu będziecie Państwo mogli dowiedzieć się, jak wiedza z danego obszaru stosowana jest w indywidualnej praktyce.
 • Sytuujemy działania psychologa i psychoterapeuty interdyscyplinarnie. Pokazujemy przykłady, jak efektywnie współpracować ze specjalistami z innych obszarów nauki i zdrowia – dzięki temu dowiecie się Państwo o wybranych możliwościach i korzyściach płynących ze współpracy interdyscyplinarnej.
 • Angażujemy do współpracy badaczy oraz praktyków, którzy pracują w oparciu o poszukiwanie wyników najnowszych badań naukowych – dzięki temu możecie Państwo aktualizować swoją wiedzę oraz zyskać stały dostęp do sprawdzonych przykładów i efektywnych sposobów pracy.

 

UWAGA! Odpowiadając na potrzeby Naszych Czytelników wzbogaciliśmy naszą ofertę o prenumeratę w wersji SUPER PREMIUM!

Z każdym numerem czasopisma w ramach prenumeraty SUPER PREMIUM otrzymujecie Państwo dodatkowo 90 minut materiałów wideo praktycznej wiedzy.

Korzystasz ze stałego, uporządkowanego kompendium wiedzy - każdy wykład jest udostępniany w formie wideo i w ramach prenumeraty SUPER PREMIUM, jest zawsze pod ręką na stronie www.psychologiawpraktyce

Studiujesz analizy przypadków i poznajesz nowe metody pracy - każdy wykład w ramach prenumeraty SUPER PREMIUM jest zilustrowany prezentacją oraz oparty na aktualnej wiedzy.

Poznajesz praktyczną odsłonę metod pracy - nasi prelegenci omawiają krok po kroku proces udzielania pomocy z podkreśleniem momentów kluczowych ich pracy.

 

Tematy wykładów w ramach rocznej prenumeraty SUPER PREMIUM

 1. Terapia schematów w kontekście zaburzeń więzi.
 2. Praca z młodzieżą cierpiącą na zaburzenia lękowe oraz manifestującą nieprawidłowe procesy socjalizacji czy zachowania opozycyjno-buntownicze.
 3. Współczucie na drodze wzmacniania relacji pozytywnych.
 4. Psychologia a seksualność pary.
 5. Wykorzystanie analizy transakcyjnej w rodzinnych rejonach międzypokoleniowych.
 6. Psychologiczna pomoc okołoporodowa w praktyce terapeutycznej.

 

Wybierz swoją wersję prenumeraty i sięgnij już dziś po 72 strony magazynu Psychologia w praktyce będącego niezbędnym narzędziem w codziennej pracy każdego psychologa i psychoterapeuty!